آیا نان سفید سالم است

0

یکی از محبوب ترین گزینه های نان، نان سفید، است که مورد علاقه و شناخته شده است. بیشتر نان های همبرگر، نان فرانسوی و ایتالیایی، رول کایزر، نان شیرینی و پوست نان پیتزا نیز نان سفید است.نان سفید با دانه های تصفیه شده ساخته شده است .

دستورالعمل های رژیم غذایی سال 2010 برای آمریکایی ها نشان می دهد دانه های کامل نصف مصرف غلات شما را تشکیل می دهند. مواد مغذی ضروری نان سفید کم است و ممکن است بر روی سلامتی شما تاثیر بگذارد.. نان سفید دارای ارزش های تغذیه ای کمتری است و می تواند خطر ابتلا به برخی نگرانی های سلامتی را افزایش دهد

 

آیا نان سفید برای شما خوب است؟

دلایل مناسب نبودن نان سفید برای سلامتی:

آرد تصفیه شده

این آرد که همه منظوره است قبل از پردازش، سبوس و ماده اصلی آن حذف می شود. این باعث می شود آرد تهیه شود اما مواد مغذی ارزشمند آن از بین برود. برخی از مواد مغذی را می توان در آرد غنی شده یافت اما هنوز هم به عنوان دانه کامل نیستند.

فیبر

نان سفید فیبر بسیار کمی دارد.بیشترین فیبر در سبزیجات و میوه ها است و در گندم تصفیه شده فیر حذف شده است.فیبر به شما کمک می کند تا با کالری کمتری احساس سیری کنید و همچنین خطر ابتلا به چاقی ،کلسترول بالا، بیماری قلبی ، مسائل گوارش و دیابت را کاهش می دهد

شاخص گلیسمی

شاخص گلیسمی شما یک عدد است که برای اندازه گیری میزان قند خون شما هنگام مصرف یک غذای خاص استفاده می شود. خوردن غذاهایی با عدد شاخص گلیسمی کم، برای دیابتی ها مفید است. نان سفید یک غذای با شماره های گلیسمی خیلی بالا است می توان آن را با خوردن شکر مقایسه کرد.. همچنین غذاهای با شاخص گلیسمی پایین برای کسانی که به دنبال کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع دو یا کاهش وزن هستند بسیار مفید خواهد بود.

گزینه های سالمتر کدام هستند؟

نان چاودار

نان چاودار حاوی فیبر بالایی است که مصرف آن گرسنگی را سرکوب کرده و همچنین خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد . نان چاودار دارای عطر و طعم نعناع و غنی است که به کاهش وزن کمک می کند و انرژی را افزایش می دهد

.

نان اسپلت

اِسپِلت یا گندم آلمانی گونه‌ای از گندم است که سابقه کاشت آن به پنج هزار سال پیش از میلاد می‌رسد. دارای مقدار زیادی مواد مغذی همراه با عطر و طعم دیوانه کننده دارد این نان دارای فیبر و مواد معدنی بیشتری مانند منیزیم، فسفر، منگنز، مس و بسیاری از ویتامین ها است.

نان کمتر بخورید

اکثر نان ها این روزها بر خلاف باور عموم کمتر سالم هستند. به دلیل از بین رفتن مواد غذایی مفید موجود در نان ها  مصرف نان باعث افزایش قند خون شده و همچنین باعث افزایش میزان گرسنگی و ذخیره چربی می شود. است بسیاری از افرادی که سعی در از دست دادن وزن دارند باید تلاش کنند تا نان کمتری بخورند زیرا گندم باعث گرسنگی، مشکلات انرژی و افزایش وزن می شود.

چاودار، نان اسپلت و نان گندم کامل و نان های بدون گندم یک گزینه سالم هستند. ممکن است کمی بیشتر تلاش کنید تا آنها را پیدا کنید اما برای سلامت شما مناسب هستند

جایگزین سالم

نان گندم کامل را به جای نان سفیدی انتخاب کنید تا ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر بیشتری به دست آورید. نان گندم کامل نیز دارای شاخص گلیسمی پایین است که به شما یک منبع منظم و پایدارتر انرژی می دهد که خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری قلبی و افزایش وزن را کاهش می دهد. نان گندم کامل نمی تواند با رنگ یا نام شناسایی شود. هنگام خرید نان گندم کامل به لیست مواد تشکیل دهنده نگاه کنید. اولین عنصر باید یک دانه کامل، مانند گندم کامل، جودوسر کامل یا چاودار کامل باشد.

 

Share.

About Author

Leave A Reply