راه های از بین بردن سلولیت

0

سلولیت

سلولیت، توده های چربی هستند که در نواحی بدن خصوصاً  کشاله های ران، شکم و باسن ایجاد می شوند سلولیت بیشتر در میان زنان نوجوان و بزرگسال رایج است.

سلولیت طی یک فرآیند فیزلوژیک طبیعی هورمونی به وجود می‌آید .سلولیت یک بیماری محسوب نمی شود و عوارض بدی برای بدن ایجاد نمی کند اما می تواند ظاهری نا زیبا ایجاد کند.

ورزش برای از بین بردن سلولیت 

ورزش هایی مانند دو، شنا، تنیس و…، که پاها را به کار می‌اندازند  رادر الویت قرار دهید،  مهم ترین نکته این است که این ورزش ها را به طور منظم انجام دهید.

ماساژ برای  برای از بین بردن سلولیت 

ماساژ، یکی از درمان های سلولیت می باشد. با ماساژ دادن، ابتدا فشاری به عمق پوست وارد می آید که تجمع سلولیت را می شکند. بعد، گردش خون را بهبود می بخشد. در آخر، باعث تخلیه مایع لنفاوی می گردد. مایع لنفاوی، سموم و مواد زائد را از بدن دور می کند. این اثرات را بعد از چند هفته در اندام خود خواهید دید

خودتان می‌توانید هر روز بدن تان را ماساژ دهید، برای این  کار به طور مرتب یک لوسیون بدن بر روی نواحی پوشیده از سلولیت بمالید. نواحی پوشیده از سلولیت را ماساژ دهید تا دفع سلول های چربی آسان شود.

پزشک متخصص زیبایی و تکنسین های زیبایی بیشتر از ماساژهای وردنه وار استفاده می‌کند، این شیوه برای دفع سلول های چربی و کاستن از نواحی سلولیتی مفید است.

کرم های لاغری برای از بین بردن سلولیت

این مواد که به شکل شیر و یا ژل هستند، ، سلول های چربی را تحت فشار قرار می‌دهند. کارکرد دوگانه ای دارند زیرا مالیدن آنها مستلزم نوعی ماساژ است که خود روشی ضد سلولیتی به شمار می‌آید. از سوی دیگر به کمک ماساژ، مواد فعال بیشتر در بافت ها نفوذ می‌کنند و تأثیر ضد سلولیتی شان را می‌گذراند.

رژیم غذایی  برای از بین بردن سلولیت
– آب زیادی بنوشید. آب باعث دفع مواد سمی بدن می شود.
– میوه ، آب میوه ، سبزی یا آب سبزی مصرف کنید. این مواد غذایی برای افزایش آنتی اکسیدان های بدن، افزایش مقدار ریز مغذی ها و همینطور برای بیرون ریختن مواد سمی از بدن بسیار مفیدند.
– کپسول روغن ماهی و یا منابع غذایی امگا ۳ مصرف کنید، از قبیل: ماهی، گردو، تخم کتان و غیره.
– مصرف نمک را کاهش دهید. نمک زیاد در غذا باعث از دست رفتن آب بدن می شود. بنابراین نمی توان مواد سمی را از بدن دفع کرد.
– شیرین کننده ها و شیرینی ها را مصرف نکنید. شیرین کننده ها و شیرینی ها دارای موادی هستند که موجب تداخل در عملکرد مغز می گردند و گرسنگی را ایجاد می کنند.

.

 

Share.

About Author

Leave A Reply