معرفی جدیدترین رشته های ورزشی

0

شیوه های ورزش کردن و دستیابی به اندام متناسب روز به روز دچار تحول می شود. در اینجا چند رشته جدید ورزشی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید با توجه به نوع بدن خود، وضعیت جسمانی و روحی، بهترین ورزش را جهت سلامت و تناسب اندام انتخاب کنید.

 

پیلاتس

این ورزش در سال 1920 توسط ژوزف پیلاتس پایه گذاری شد و جزو ورزش های بسیار قدیمی است.در پیلاتس تمرکز تمرینات بر روی پیشرفت انعطاف و قدرت است و شامل حرکات کنترل شده ای است که بین مغز و بدن هارمونی فیزیکی ایجاد میکند و توانایی بدن ا افزایش می دهد.پیلاتس عضلات را تقویت می کند و باعث حجیم شدن آنها نمی شود و همچنین با انجام ورزش پیلاتس میتوانید بدنی خوش فرم و منعطف با شکم تخت داشته باشید از دیگر فواید این رشته، کمک به بالا رفتن توان ذهنی، درمان دردهای مزمن پشت و کمر، صاف ایستادن و احساس جوانی است. این رشته برای تمامی مردان و زنان در هر سنی مناسب است. . شما می توانید پیلاتس را به عنوان ورزش اصلی یا تکمیلی برای ورزش دیگر به کار گیرید.

باراسل( Barreau sol) خداحافظی با چربی ها

موسس این رشته بوریس کنیاسف (Boris Kniaseff) است که در دهه 60 میلادی این رشته ورزشی را به همه معرفی کرد. این رشته ورزشی، اصلا رشته جدیدی نیست ولی در ایران جزو ورزش های مدرن محسوب می شود. کلمه فرانسوی Barre به فارسی به معنای میله و Sol به معنای زمین است. . باراسل در واقع انتقال حرکات باله از حالت ایستاده به حالت خوابیده و روی زمین است.

باراسل شامل بخشی از حرکات قدرتی و کششی باله است که روی عضلات نزدیک کننده و دور کننده ران به طور مداوم کار می کند بنابراین استقامتی نیز محسوب می شود. تمرینات باراسل باعث افزایش انعطاف پذیری، کاهش سایز به ویژه در قسمت پایین تنه (پاها،شکم و پهلوها) و کاهش وزن می شود. باراسل علاوه بر کاهش سایز برای عده ای مانند فیزیوتراپی نیز عمل می کند. خانم هایی که طرفدار ورزش های خوابیده هستند و دنبال ورزش موضعی برای آب شدن چربی های پایین تنه می گردند با باراسل به آرزوی شان می رسند.

بادی پامپ

ورزش قدرتی، برای کسانی که نیازمند تغییری محسوس در سریع ترین زمان در بدن خود هستند. همه بدن های خوش فرم ذاتی نیستند بلکه ساخته می شوند. لوازم این کلاس شامل هالترهای بدون وزنه، دیسک هایی با وزنه های مختلف و استپ است.با این ورزش شما می توانید چربی بسوزانید، قدرت بدنی خود را افزایش دهید و بدن خوش فرم و عضلانی به دست آورید. در این رشته حرکات بدنسازی مثل پرس ها و اسکوات و لیفت استفاده زیادی می شود. این رشته برای افرادی که زانودرد شدید یا کمردرد شدید دارند، توصیه نمی شود.

اسپینینگ

اسپینینگ همان دوچرخه سوای است در فضای داخل سالن است. شما می توانید با توجه به مقاومت و قدرت بدنی خود هر قسمت از دوچرخه را تنظیم نمایید. حرکات بالاتنه همراه با پا زدن مداوم باعث کالری سوزی زیادی می شود و شما می توانید از چربی های اضافه بدن خلاص شوید. عضلات را خوش فرم می کند و ورزشی با نشاط و بسیار شاد است. این ورزش برای همه گرو ههای سنی مناسب است ولی افرادی که زانودرد شدید دارند یا عضلات نگه دارنده زانوی آن ها ضعیف است برای شروع ورزش بهتر است از تمرینات سبک تری استفاده کنند.

تی آرایکس

تمرینات نیروی دریایی به عنوان یکی از سخت ترین کارها از نظر فیزیکی در دنیا شناخته شده است بعلاوه آنها همیشه باید از نظرآمادگی  جسمانی در اوج باشند و بعلت محدودیت جا و مکان وعدم تجهیزات کافی در روی کشتی یا زیردریایی ” رندی هتریک”  را به فکرانداخت تا وسیله ای طراحی کند  که با هدف تقویت, استقامت, قدرت بدنی, تعادل, انعطاف پذیری, سرعت و چابکی در آمادگی جسمانی ارتش و نیروی دریای همراه باشد. از طرفی  کم حجم و قابل نصب در هر مکان باشد. از این رو وی در سال ۱۹۹۰ این وسیله ورزشی را طراحی کرد این وسیله کم حجم و قابل نصب در هر مکان باشد. این وسیله از بند چتربازی ساخته شده و هیچ گونه کششی در آن به کار نرفته است.در این رشته به علت استفاده از وزن بدن، خطرات گرفتگی عضلات و مفاصل یا خطرات کار با دستگاه کاهش پیدا می کنداین وسیله برای هر گروه سنی، جنسی و با هر میزان آمادگی جسمانی مناسب است و حتی معلولان هم می توانند از آن استفاده کنند. این رشته برای تناسب اندام؛ چربی سوزی وتفکیک عضلات بسیار مناسب است.

از دیگر مزایای بسیار زیاد در رشته TRX

– چربی سوزی تا 1600 کالری در زمان 50 تا 70 دقیقه

– هماهنگ سازی عصب و عضله که باعث بالا بردن تعادل ذهنی و فیزیکی می شود

– مورد تایید سازمان های استاندارد پزشکی و FDA ایالات متحده

– مفید برای افراد مسن

 

 

Share.

About Author

Leave A Reply