چگونه منافذبازپوست را محوکنیم

0


 

 

منافذ بزرگ پوست یکی از اصلی ترین مشکلات پوستی است که بسیاری با آن مواجه هستند.در این مورد پوست بصورت ناهموار وپوست پرتغالی دیده میشود.در اینجا  روشهایی برای بستن این منافذ پیشنهاد میشود

شستشوی پوست  

شستشوی مرتب پوست یکی از راهکارهای ابتدایی در جهت پیشگیری و از بین بردن منافذ پوست است، شستشوی مناسب پوست باید با انتخاب شوینده‌های ملایم و متناسب با نوع پوست باشد، برای پوست‌های چرب و مختلط، استفاده از شوینده‌ای که بتواند چربی اضافه سطح پوست را پاک کند، توصیه می‌شود. شستشوی ۲ بار در روز، یک بار صبح و یک بار بعدازظهر یا شب برای پوست‌های چرب مناسب است. افرادی که پوست‌های خشک دارند، باید از شستشوی بیش از حد پرهیز کنند و شوینده‌ای که استفاده می‌کنند، بسیار ملایم و ترجیحا غیرصابونی باشد.

بخور 

معمولاً یکی از روشهای کاربردی برای درمان و از بین بردن جوشهای سر سیاه و همچنین بستن منافذ پوست استفاده از بخور است که همیشه در دسترس بوده و کارایی لازم را دارد، ابتدا پوست صورت را با آب و صابون و با استفاده از لیف شستشو کرده و در ظرفی آب را جوش آورده، زمانی که آب جوش آمد، ظرف را از روی اجاق گاز بردارید سپس با استفاده از پوششی برای قرار دادن روی سر ، پوست صورت خود را  در زمانی بین ۳ تا ۵ دقیقه بخور دهید. در ادامه می توان با استفاده از ماسکهایی که معرفی خواهیم کرد پوششی از ماسک پس از بخور روی صورت قرار داده و تاثیر بخور و استفاده از ماسک را در بسته شدن منافذ به خوبی مشاهده کنید

ماسک نارنج و گلاب 

ماسک آب نارنج و گلاب یکی از قدیمی ترین روشهای بستن منافذ پوست است

ماسک سفیده تخم مرغ  ولیمو ترش تازه

گذاشتن سفیده ی یک عدد تخم مرغ به مدت 15 دقیقه برروی پوست کمک شایانی به بسته شدن منافذ پوست میکند.

درروش دیگر ، با یک قاشق غذاخوری آب لیموی تازه و ۲ عدد سفیده تخم مرغ، یک ماسک صورت شگفت انگیز تهیه کنید، مواد ذکر شده را با هم مخلوط و بر روی پوست صورت تمیز، ماسک کرده و پس ازگذشت ۱۰ دقیقه پوست را با آب ولرم بشویید

عسل

استفاده مداوم از ماسک صورت عسل کمک می کند سطح روغن پوست کنترل شود. برای درمان منافذ بزرگ روی پوست بهترین روش، ساخت یک ماسک صورت ترکیبی از عسل، آب لیمو و آب گوجه فرنگی است.

زردچوبه

زردچوبه نیز از موادی است که می تواند منافذ باز پوست را ببندد.. بهترین روش استفاده از زردچوبه برای بستن منافذ پوستی این است که مقداری پودر زردچوبه را با چند قطره آب لیمو ترکیب کنید و دو بار در هفته روی صورت بزنید تا از شر منافذ باز پوست خلاص شوید.

ماست

پیش از اینکه حمام بروید مقداری ماست بدون طعم روی پوست بزنید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند. ماست اسید لاکتیک دارد که این ماده به کوچک شدن سایز منافذ پوستی و سفت شدن پوست و از بین رفتن سلول های مرده پوستی کمک می کند.

ماسک جوانه گندم

این ماسک نه تنها تاثیر مثبت در رفع منافذ باز پوست داشته بلکه در روشن و شفاف کردن پوست صورت موثر است. ابتدا یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم را با کمی شیر مخلوط کرده  و مخلوط بدست آمده را روی پوست بصورت دایره وارماساژ داده  وپس از گذشت زمان ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

جوش شیرین 

جوش شیرین را به عنوان یک عامل لایه بردار ملایم برای از بین چربی اضافی و پاکسازی پوست به کار می بریم، یک قاشق چایخوری جوش شیرین را به همراه کمی آب مخلوط کرده و پس از شستشوی پوست ،محلول را روی صورت ماساژ داده و پس از ۲ تا ۳ دقیقه پوست را با آب سرد شستشو کنید.

یخ

یخ نیز می تواند بعنوان یک درمان خانگی برای کوچک کردن منافذ پوستی کمک کند. معمولا از این ماده برای بستن منافذ پوست قبل از آرایش کردن استفاده می کنند. چند تکه یخ را داخل یک پلاستیک قرار دهید و به مدت ۱۵ الی ۳۰ ثانیه روی صورت قرار دهید. روزی چند بار این کار را انجام دهید تا نتیجه آن را ببینید.

 

Share.

About Author

Leave A Reply